מאמרים

מאמרים
מאת ליאת מנגד וייס
מהם ההבדלים בין האבחונים השונים?
אבחון דידקטי, פסיכודידקטי, אבחון הפרעת קשב או אולי אבחון התפתחותי - מה ההבדל בין האבחונים השונים ומי מוסמך לבצע כל אבחון? בואו נעשה מעט סדר בבלאגן האבחונים.
קראו עוד
ברוכים הבאים להולנד - על הורות לילדי ADHD
ברוכים הבאים להולנד - על הורות לילדים עם הפרעת קשב בפגישותיי עם הורים של ילדים עם הפרעות קשב, אני פוגשת הורים המתמודדים עם הורות מאתגרת בעלת קשיים ייחודיים, המשפיעים מאוד על איכות החיים של המשפחה כולה. מצאתי סיפור מקסים, שנכתב בידי אמילי פרל קינגסלי, המתאר את...
קראו עוד
טיפים להתמודדות עם ה"ריבאונד" לריטלין
דרכים להקלת תחושת הדיכדוך בתום השפעת הריטלין מאת: ליאת מנגד וייס יולי, 2013 רבים פונים אלי בשאלה, כיצד להתמודד עם תחושת ה"ריבאונד", ה"דאון" (כעס, עצבים, מצב רוח רע, דיכדוך), של הנוטלים ריטלין. תופעה שקורית בדר"כ בשעות אחר הצהריים, כשהשפעת הריטלין פגה ויוצאת מן...
קראו יותר
למה צריך הדרכת הורים?
גם המשפחה שלך נראית ככה?
קראו יותר
מה זה אימון לאימהות של ילדים עם הפרעת קשב?
אמא יקרה, האם סדר היום שלך נראה דומה?
קראו יותר
טיפים לסידור וארגון הבית
אחד מהמאפיינים הבולטים של בעלי הפרעות קשב וריכוז, הוא הבלאגן. הנה 10 טיפים מצויינים, שיעזרו לכם, בכלל ולבעלי הפרעות קשב, בפרט, לסדר את הבלאגן.
קראו יותר
הפרעת קשב והשמנה
בעלי הפרעות קשב וריכוז, פעמים רבות, מתמודדים עם קשיים חברתיים ומהווים מקור ללעג ולהצקות בקרב חבריהם לכיתה. ילדים שמנים נתונים, גם הם, ללעג ולצחוק וכן נאלצים להתמודד עם שלל הצקות ושמות גנאי, המודבקים להם על ידי הילדים בסביבתם. תארו לעצמכם, עד כמה מורכבים חייו של ילד שמן שהוא גם בעל הפרעות קשב וריכוז...
קראו יותר
ליצן הכיתה הוא, בעצם, הליצן העצוב
ילד, בעל הפרעות קשב וריכוז, מתמודד עם מגוון קשיים במהלך היום. בבית הספר, הוא מתקשה להקשיב לדברי המורה באופן רציף. בעודו יושב בכיתה ומנסה לעקוב אחר דברי המורה, מחשבותיו נודדות לצבעים שעל חולצתה, באותו הזמן, מאחוריו, חורק הכיסא, מעבר לחלון, הרוח מניעה את ענפי העץ והציפור שישבה עליו התעופפה לה הרחק מפה. רוני, הילדה היפה, שבקצה הכיתה השתעלה, מישהו פתח את הדלת לשאול שאלה, לאיתי העיפרון נפל ויעל ביקשה את המחדד.
קראו יותר
רגשות אם
כשהייתי בת 11 התחפשתי בפורים לאימא. כל כך רציתי אז להיות כבר אימא... באותן שנים, עת הרהרתי באימהות העתידית שלי, ראיתי בדמיוני, אהבה רבה שלי כלפי ילדי ואהבה עצומה שלו כלפיי וזהו. הכול מושלם. היום, בהיותי אם, אני יודעת, כי "אהבה", הינה רק רגש אחד מתוך מגוון רגשות, הגועשים בנשמתה של אם.
קראו יותר
לו הייתי היפיפייה הנרדמת
יותר ויותר נשמעות טענות, כי מקורה של הפרעת קשב הינה, למעשה, בהפרעות שינה: תופעות של חוסר שינה, זהות לתופעות הפרעת קשב ובאות לידי ביטוי בירידה בקשב, חוסר יכולת לבצע תיעדוף משימות, אימפולסיביות, חוסר שקט ודכדוך. לפיכך, יש פעמים, בהן הילד מאובחן, בטעות, כבעל הפרעת קשב, כשלמעשה הוא סובל מהפרעת שינה. בכדי לבדוק זאת, יש לפנות למעבדת שינה. לעיתים, טיפול מתאים בבעיית השינה, יפתור את קשיי הקשב.
קראו יותר
על הניסים ועל הנפלאות - טיפים להתנהלות במשפחה
כהורים, יש לנו תפקיד מכריע בעיצוב דימויו העצמי של ילדכם, בתפיסתו האישית את עצמו ככישלון או כראוי. באפשרותנו לסייע לו להתמודד בהצלחה עם התופעות והקשיים האופייניים להפרעת הקשב ולסייע בידו לבצע שינויים בהתנהלות ובהרגלי חיים, שיאפשרו לו להתגבר על המכשולים והקשיים.
קראו יותר
בפורים מותר לעשן! מסתבר כי בקרב בעלי ADHD כל יום פורים...
בעלי הפרעת קשב נמצאים בסיכון גבוה יותר (פי 2) לפתח התמכרויות לחומרים מסוכנים, כגון אלכוהול, ניקוטין וסמים, כבר בגיל צעיר, ביחס לכלל האוכלוסייה. ממצא חשוב מצביע על כך כי, בעלי הפרעות קשב, שלא אובחנו ולא טופלו, בעלי סיכון גבוה בהרבה לפתח התמכרויות, ביחס לבעלי הפרעות קשב שאובחנו וטופלו בילדות.
קראו יותר
סיפור האבנים
סיפור השראה מקסים, המעורר חשיבה לאופן בו אנו מנהלים את הזמן העומד לרשותינו ומספק הנחיה חכמה לניהול זמן באופן מספק ומועיל, המשרת את חלומותינו וערכינו.
קראו יותר
ליצירת קשר מהיר
מלאו את הטופס הבא ואתקשר אליכם
כן, אני רוצה לקבל מידע בנושא הפרעות קשב