הדרכת הורים

אנו כאן,
בשבילך

הדרכת הורים לילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז


להורים תפקיד מרכזי בסיוע ההתנהלות בסביבה הביתית, כמו גם אל מול מערכות הבריאות וההחלטות על דרך הטיפול הרפואי ובעיקר אל מול המערכת הבית ספרית בכדי ליצור דיאלוג והחלטה משותפת של דרך ההתנהלות בבית הספר.

מחקרים מלמדים, כי קיימת חשיבות רבה ואף קריטית להשפעת סביבת חייו של הילד על האופן בו תתבטא הפרעת הקשב וריכוז, עוצמתה וחומרתה ועל תפקודו בעתיד, כבוגר. על המערכות העוטפות את הילד – משפחה, בי"ס וחברה, להכיל ידע, הבנה, הכלה ותמיכה, שיאפשרו לילד בעל הפרעות הקשב להשתמש בכוחותיו וביתרונותיו, לחוות הצלחות ולמזער את השפעת הגורמים השליליים של הפרעת הקשב.

מקור הפרעת הקשב וריכוז הינו אורגני, אך קיימת השפעה רבה לתגובות הסביבה כלפי הילד ולחוויות אותן צובר הילד במהלך חייו. כלומר, יכולים להיות שני ילדים עם רמת הפרעת קשב זהה, אך הביטוי של ההפרעה בפועל יהיה שונה בתכלית ביניהם, עקב אינטראקציות שונות עם סביבת החיים של כל ילד, קרי, מורים, משפחה, חברים.

מורים והורים, אשר נחשפים לנושא הפרעת הקשב ומאמצים את סל הכלים המעשי, יכולים להוות מקור הגנה והשראה עבור הילדים ולהשפיע באופן מהותי על התפתחותם החיובית. הידע הנצבר וההבנה בשילוב סל הכלים, מעניקים את היכולת להכיל את הקושי של הילדים עם הפרעת הקשב ובנוסף לראות את הילד והייחודיות שבו, מעבר לקושי.

מטרת הדרכת ההורים -
להקל על ההתנהלות המורכבת בבית, להציב גבולות ודרישות ריאליות ליכולות, לשפר את האווירה במשפחה, לסייע ולתמוך בילד ולהקל את התמודדותו עם מאפייניה של הפרעת הקשב, תמיכה בהורים.

הדרכת ההורים מתאפשרת בשתי דרכים שונות -
א. הדרכת הורים, הנעשית בפגישות אישיות ומותאמת לצרכי המשפחה באופן מדוייק ומעמיק.
ב. סדנת הדרכת הורים, בה מועברים עיקרי כללי ההתנהלות במשפחה עם ילד בעל הפרעת קשב והדרכים העיקריות לסייע ולהקל עליו.


לקריאה נוספת
פרטים על הסדנה הקרובה
ליצירת קשר מהיר
מלאו את הטופס הבא ואתקשר אליכם
כן, אני רוצה לקבל מידע בנושא הפרעות קשב