אימון אישי לבעלי הפרעת קשב AD(H)D – במה עוסק?

היום הזה הוא התחלה,
בדף חדש אתה נוגע
מטרת הפגישות עם בעלי הפרעת קשב, הינה לפתח הרגלי חיים יעילים כגון, ניהול זמן, כישורים חברתיים, ארגון והתמודדות עם הסחות שונות ועם דחיינות, זאת במטרה להתמודד בהצלחה עם הפרעת הקשב, המתבטאת בקושי בריכוז, אימפולסיביות, הפרעה ביכולת וויסות של מצבים רגשיים ו/או היפר אקטיביות.

הגישה שלנו ב"ספירלה" - המרכז להפרעות קשב וריכוז, היא בראש ובראשונה להחזיר לילד את האמונה בעצמו וביכולותיו. אנו מאמינים כי ילד שמאמין בעצמו, ימשיך לנסות וישאף להצליח. לכן, לאורך כל הפגישות, מושם דגש על העצמה ושיפור הביטחון העצמי לצורך יצירת מוטיבציה ותחושת מסוגלות. 

הפגישות מתמקדות בשלושה תחומים עיקריים:

1. הקניית ידע אודות הפרעת הקשב, במטרה לשיפור הדימוי העצמי: למידה אודות מהות ההפרעה והבנת השלכותיה בחיי היום יום.

2. שיפור תפקודים ניהוליים: הקניית כלים מעשיים ושיטות לתפקוד יעיל בתחומים הבאים: אסטרטגיות לתכנון זמן, התמודדות עם דחיינות, ארגון, שיטות לתכנון, התמודדות עם הסחות, שיטות לשיפור ושליטה בקשב, טכניקה להרגעה עצמית ועוד.

3. כישורים חברתיים: בעלי הפרעות קשב מתקשים, לעיתים, ביחסים בין-אישיים בבית, בבית הספר, בסביבת העבודה ובמסגרות אחרות ולפיכך עשויים לסבול מבעיות חברתיות ומתחושת דחיה על ידי הסביבה הקרובה. קשיים חברתיים עלולים לגרום לתוצאות שליליות ולהערכה עצמית נמוכה ולגרום תסכול רב לבוגר, לילד ולבני משפחתו. פיתוח כישורים חברתיים כגון: ויסות רגשי של מצבי רוח, חרדה, כעסים, שיפור מיומנויות הקשבה ותקשורת, קריאת קודים חברתיים, שליטה באימפולסיביות, עשויים להביא לשיפור רב ביחסים הבין אישיים.

בפגישות, נלמדות שיטות מעשיות המסייעות להתגבר על הקשיים, עימם מתמודדים בעלי הפרעות קשב וריכוז ואשר לאחרים, ללא הפרעות הקשב, קורים בטבעיות. השיטות הללו מאפשרות לבעל ההפרעה לתפקד ביתר יעילות, להיות יותר מרוכז, לדעת לנהל טוב יותר את עצמו ואת זמנו וכך לאפשר ליכולת האמתית לבוא לידי ביטוי.

אמנם, הקשיים אינם נעלמים, אך איננו חסרי אונים למולם – יש מה לעשות ודרך להתמודד!

אין ספק, עם הכוונה מתאימה, הבנה ותמיכה, ניתן להקל, ניתן לעזור, להתמודד עם הקושי ולהביא לידי ביטוי את היכולת האמתית הגלומה בכל אחד מאתנו.

למה חשוב לטפל בהפרעת קשב?
ליצירת קשר מהיר
מלאו את הטופס הבא ואתקשר אליכם
כן, אני רוצה לקבל מידע בנושא הפרעות קשב