הדרכת הורים

כדי להזיז הר ממקומו,
עליך להתחיל עם
האבנים הקטנות ביותר

• האם אתם חשים כי ילדכם אינו מקשיב לכם ו/או למוריו, מדבר בחוצפה, ואינו מוכן לעשות מאמץ במטלות בבית או בביה"ס?
• האם התעייפתם מהצעקות ומהאיומים – שלו ושלכם?
• האם אתם מרגישים כאילו הילד מנהל את הבית ולא אתם?
• האם אתם, ההורים, רבים על הדרך הטובה ביותר לחנך את ילדכם?
• האם הייתם בטיפולים פסיכולוגיים וזה לא עזר?

אתם מוזמנים לנסות פתרון יעיל ומהיר: אימון והדרכת הורים

לגדל ילד זו משימה לחיים. המשימה הופכת למורכבת ומתישה הרבה יותר כאשר מדובר בילד בעל הפרעות קשב וריכוז ו/או עם הפרעת התמרדות (ODD), אשר מלווה תכופות את הפרעת הקשב.

משפחות עם ילדים בעלי ADHD מתמודדות עם מצבים שאינם קיימים במשפחות אחרות. לקשיים הנובעים מההפרעה יש השפעה על המשפחה כולה.

ילד בעל הפרעת קשב וריכוז חש תסכול ומצוקה בתחומי חיים רבים. הוא מתקשה לווסת את רגשותיו, לנהל את חייו, לארגן את משימותיו ואת סביבתו. הוא אימפולסיבי, תזזיתי ומתקשה לציית ולקבל סמכות. הוא חש לא מובן לעצמו ולסביבתו ומרגיש כי הוא מאכזב אותם כמו גם את עצמו. תחושת הכישלון, הכאוס וחוסר השליטה בחייו מביאים לרגשות שליליים קשים, אותם הוא אינו יודע כיצד לווסת ואינו יודע להתמודד עם עוצמתם האדירה. הגל הגואה של התחושות הללו, מוצא את פורקנו באופן לא מבוקר, על סביבתו ובראש ובראשונה על משפחתו.

כתוצאה מכך, תחושות של תסכול, אכזבה, מתח, כעס, אשמה, בושה, חוסר אונים וחוסר תקווה מלוות את ההורים לילדים בעלי ADHD ומשפיעות על הדימוי העצמי שלהם ועל תפיסתם את עצמם כהורים. מצב זה מביא את ההורים למצב של חוסר עשיה עד כדי תחושת "שיתוק" בנוגע להתמודדות מול ילדם וחיפוש אחר מישהו או משהו חיצוני שיתקן את המצב "הגדול עליהם", לתחושתם. השיפוט והביקורת של הסביבה (משפחה, מורים ואף זרים) לנוכח התנהגות הילד והתנהגות הוריו, גורמים בקרב ההורים לתחושת כישלון המביאות להתנהגות לא יעילה של ההורים המוכתבת בלחץ הרגע. במילים אחרות, התנהגות ההורים הופכת להתנהגות האופיינית לבעלי ADHD גם היא.

בעזרת אימון והדרכה מתאימים, יש אפשרות לצאת מתחושת חוסר האונים ולהשתחרר מה"שיתוק". ניתן ללמוד מהי הדרך הרצויה להתמודד ולא פחות חשוב - עם מה אין צורך להתמודד. כלומר, ללמוד מה ניתן לדרוש ואיזה גבולות ברורים להציב, מצד אחד ומהצד השני, על מה יש לוותר ולא להתעקש, במיוחד בקרב ילדים בעלי ADHD , המתמודדים גם כך עם אתגרים רבים.

במה עוסקת הדרכת הורים?

ליצירת קשר מהיר
מלאו את הטופס הבא ואתקשר אליכם
כן, אני רוצה לקבל מידע בנושא הפרעות קשב