במה עוסקת הדרכת הורים

כדי להזיז הר ממקומו,
עליך להתחיל עם
האבנים הקטנות ביותר


 

בראש ובראשונה, מטרת הדרכת ההורים, לספק כלים והכוונה שיסייעו בידכם לגדל ילד מאושר ושמח יותר, לשפר את התקשורת עימו וליצור מערכת יחסים חדשה וחיובית במשפחה, למרות המורכבות בהורות לילד עם הפרעת קשב.

הדרכת הורים עוסקת בנושאים הבאים:

  •  הדרכה, הכוונה ויצירת מסגרת, להתנהלות נכונה ויעילה המותאמת להורות ייחודית במשפחה עם הפרעת קשב.
  •  תמיכה בהורים אל מול תחושות הכעס, התסכול והאכזבה שמציפים את ההורים כלפי הילד וכלפי עצמם ותפקודם כהורים. 
  • הקניית כלים להתמודדות עם דרכי התארגנות של ההורה והילד: מיקוד במטרות, יצירת תוכנית עבודה, תכנון סדר יום, קביעת סדרי עדיפויות וכד'. העבודה נעשית עם ההורה וההורה מיישם את התהליך עם הילד.
  • שיפור הכישורים החברתיים: ההורה לומד לאבחן את ההתנהגויות החברתיות המכשילות של ילדו – לנתח אותן ולתת משוב שיסייע לילד לשפר ולשקם את מצבו החברתי.

לרוב, הפרעת הקשב עוברת בתורשה. לפיכך, רוב הסיכויים, כי במשפחה עם ילד בעל ADHD, לפחות אחד ההורים גם כן בעל הפרעת קשב. בתהליך האימון וההדרכה, על ההורים להתמודד עם האתגרים שמציבים להם ילדיהם לצד ההתמודדות עם ההפרעה שלהם עצמם (הפרעת קשב אינה מחלת ילדות וההתמודדות איתה נמשכת כל החיים). מצב זה עלול לעורר תחושות מנוגדות כלפי הילד: ישנם הורים, המרגישים שהם הצליחו להתגבר על ההפרעה והם מצפים מילדיהם שגם יתגברו ויגיעו להישגים, כמוהם. כתוצאה מכך, מתעורר אצלם כעס כלפי הילדים.

מאידך, ישנם הורים שלא הצליחו להתמודד באופן מיטבי עם הפרעת הקשב שלהם בילדותם ונתקלו בקשיים רבים. הם חשים שלא קיבלו די תמיכה והכלה ממשפחתם ומסביבתם. כתוצאה מכך, הם רוצים לגונן על ילדם. התסכול שלהם כלפי הסביבה, שאינה סובלנית, קשה ויוצר מתח וחרדה בבית.

באמצעות הדרכה ואימון מקצועיים, ניתן להתמודד עם שלל רגשות אלה ולסייע להורים ולילד להתמודד באופן יעיל, מוצלח ומכיל עם הקשיים והאתגרים שבדרך.
כי, קשב מתחיל במשפחה קשובה
מה אומרים עלינו?

רוצים להתחיל לשנות?
ליצירת קשר מהיר
מלאו את הטופס הבא ואתקשר אליכם
כן, אני רוצה לקבל מידע בנושא הפרעות קשב